Sediš za kompjuterom, piješ, pije i nekoliko tvojih prijatelja, ali svako kod svoje kuće, za svojim kompom. Nazdravlja se, ali kucanjem poruka preko interneta. „Živeli", otkuca Pera Lazi poruku. Ovaj otpisa: „Zdrav si, brate" i obojica podigoše čašice u pravcu monitora. Ovako TV Rusija danas plastično opisuje sajber-pijanke koje su postale svakodnevica velikog broja zavisnika od interneta u Evropi i u Americi.
Onlajn opijanje postalo je u poslednje vreme masovna pojava na Fejsbuku, ali i drugim društvenim mrežama. Nije važno da li onaj s kojim pijete živi preko puta vas ili na drugoj strani sveta, trend je da se tako radi, zaključuje RT.
- Konzumiranje alkohola dok sedite za kompjuterom i četujete na Fejsbuku ili nekoj drugoj društvenoj mreži nema blage veze s realnim životom. Mnogi su to počeli da rade iz fore i dosade, pa su se navukli na sajber-pijanke, koje vode u autodestrukciju neslućenih razmera – upozoravaju stručnjaci.
Slike na profilu odaju alkoholičare!
Upravo bi profili studenata na Fejsbuku mogli da ukažu na potencijalne alkoholičare! Američki istraživači ustanovili su da studenti koji na Fejsbuku često pišu o opijanju ili postavljaju fotografije na kojima su pijani imaju veće izglede da postanu zavisnici od alkohola. Istraživači smatraju da bi profili na Fejsbuku mogli da pomognu školama da otkriju koji učenici imaju problem sa alkoholom. Problem je što bi to značilo narušavanje privatnosti studenata.
Ne zna se šta je gore
U stranim medijima zahuktava se i polemika o tome da li treba dozvoljavati postavljanje slika nekoga u pijanom stanju na Fejsbuk.
Stručnjaci kažu da se ne zna šta gore utiče na omladinu – da li to kad neko popije koju više s društvom, pa se hvali slikama takvog svog izdanja na svojoj Fejsbuk strani, ili kad neko do kasno u noć pije sam za kompjuterom.
izvor: kurir-info.rs
|