Magazin
Sa veštačkim noktima treba biti oprezan |
Ukoliko imate potrebu da izgledate ženstveno tj. da imate duge a niste u mogućnosti da negujete svoje, nego pomoć i nadogradnju tražite u nekom od kozmetičkih salona onda bi trebalo da budete na oprezu.
Dugi, čvrsti i lepi nokti za mnoge su simbol ženstvenosti, ali žene koje nemaju takve mogu ozbiljno oštetiti svoje stavljajući veštačke. Zelena buđ, žuljevi, infekcije i bolni lomovi posledica su stavljanja jeftinih plastičnih noktiju, tj. korišćenja nekvalitetnog lepka i drugih materijala, a veliki problem je i loša nega veštačkih noktiju.
Zabranjena supstanca - Efekat koji imaju jeftine imitacije lažnih noktiju uporedila bih sa ostavljanjem flastera na koži nekoliko nedelja. Koža se neprestano vlaži, čime postaje pogodna za razvoj gljivica i infekciju bakterijama – kaže Luj Tomas-Mins, diplomirana kozmetičarka i savetnica u britanskoj klinici za lepotu „Flit strit“.
Ona objašnjava da se najveća opasnost kod stavljanja veštačkih noktiju krije u jeftinom lepku koji sadrži hemikaliju metil-metakrilat (MMA). Iako je ta hemikalija zabranjena u SAD, Novom Zelandu i Australiji, u EU je njeno korišćenje legalno, iako je štetno. Taj lepak veže akrilni nokat toliko čvrsto za prirodni da se veštački često može odstraniti jedino ako se iščupa deo prirodnog. Previše punjenja akrilom pak uzrokuje pojavu sitnih rupica koje se pojavljuju između prirodnog i veštačkog sloja nokta i na tom mestu se lako skuplja voda i nastaju brojne infekcije.
Raspitajte se - Ako stavljate veštačke nokte, pazite gde to radite i raspitajte se o svim sastojcima koji se koriste u tretmanu, jer je moguće da ćete zbog neadekvatno opremljenih i obučenih kozmetičara dugoročno oštetiti svoje nokte – naglasila je Tomas-Mins.
|
|
|
|