Magazin
U drevnoj grobnici pronađen kameni "ručni sat"? |
Postoji veliki broj raznih artefakata koji leže razbacani po napuštenim podrumima najvećih svetskih muzeja povesti. U tim se mračnim i prašnjavim kutovima muzeja mogu pronaći ključevi za neke od najvećih misterija čovečanstva. Neobični i neverojatni artefakti koji su pronađeni, proučavani i nakon toga odbačeni čine veći dio tih mesta.
U svojoj je knjizi “Time travel: A new perspective”, autor J. H. Brennan raspravljao o mogućnosti da su takvi predmeti dokaz putovanja kroz vreme.
Quote Razasuti po svetu, nalaze se predmeti koji nikako ne pripadaju vremenskom razdoblju u kojem su pronađeni. Ljudski otisak istovremeno s dinosaurusima? Skeletni ostaci muškaraca i žena mnogo prije nego što se čovečanstvo pojavilo na planeti? Ovaj tekst pokazuje ne samo da je putovanje kroz vreme teoretski moguć nego i da su buduće generacije možda već sudelovale u tome.
Ova nas teorija tako dovodi do još jednog obekta kojeg su arheolozi pronašli pre nekoliko godina. U decembru 2008.g su kineski arheolozi otvorili divovski sarkofag u, kako se vjeruje, do tada 400 godina zapečaćenoj grobnici Si Qinga u okrugu Shangsi. Znanstvenici su verovali da su oni bili prvi koji su posetili grob dinastije Ming u Shangsiju u južnoj Kini, no čini se da je netko tu bio i pre njih. Ono što su tu otkrili je bio minijaturni sat u obliku prstena marke Swiss, a za kojeg se smatra da je star oko 100 godina.
Tajanstveni je sat bio optočen blatom i kamenjem i pokazivao je 10:06 sati. U vreme dinastije Ming, satovi nisu postojali. Tačnije, tada još nije postojala niti Švicarska kao država. Ova je dinastija vladala Kinom u razdoblju od 1368. do 1644. godine.
Jiang Yanyu, bivši kustos muzeja Guangxi je za novinare rekao:
Quote Kada smo pokušali ukloniti tlo omotano oko lijesa, odjednom je na pod pao komadić kamena i odjeknuo je metalnim zvukom. Podignuli smo objekat i ustanovili da je reč o prstenu. Nakon što smo uklonili i zemlju te ga pobliže istražili, šokirala nas je činjenica da je reč o objektu koji liči na sat.
Netko će reći da je ovaj sat dokaz o putovanju kroz vreme i da ga je posetitelj iz drugog vremena izgubio. Drugi će reći da je reč o prevari. No, u svakom slučaju, ovo je prilično intrigantna i neobična priča.
IZVOR |
|
|
|