Kod azijske dijete nije važno koliko jedete već šta jedete.
Svakodnevna ishrana
Pirinač je glavna žitarica i nalazi se na svakodnevnom meniju. Ali ako želite da je zamenite nekim drugim prilogom, neka to budu integralni rezanci, kukuruz ili integralni hleb.
Na svakodnevnom meniju nalaze se raznovrsno povrće i to u velikim količinama. Naglasak je na šargarepi, zelju, salati, spanaću, kelju, blitvi, luku i beli luk. Jedite pre svega sveže kao salatu s uljem, ali i kuvano. Jedite raznovrsno voće kada god vam padne na pamet. Soja i orašasti plodovi vrlo su zdravi i korisni pa ih možete jesti svakodnevno, ako i ribu i mlečne proizvode, pre svega sir, jogurt i probiotike.
Jednom nedeljno
Ishrana na nedeljnoj bazi veže se uz slatkiše. Ako vam se prijede slatko, radije pojedite voće ili sveži sir s medom i orasima. Ako baš želite slatko, onda se preporučuje tamna čokolada sa 75 odsto kakaa. Isto vredi i za meso peradi i jaja. Napravite ukusan ručak od piletine u kombinaciji s povrćem i pirinčem.
Jednom mesečno
Crveno meso se vrlo retko jede u Aziji. Teletinu, junetinu, a posebno svinjetinu trebalo bi jesti ređe. Ovakav način ishrane pokazao se kao pun pogodak jer nema gladovanja, a prehrana je vrlo raznovrsna i zdrava.
Azijska dijeta ograničava masnoće, a gotovo u potpunosti eliminiše štetne zasićene masti koje su, uz šećer, glavni uzročnik višak kilograma.