VLASTI BOLIVIJE ODREDILE DATUM KRAJA KAPITALIZMA - 21. 12. 2012. NEĆE BITI SMAKA SVETA, PROPADA KAPITALIZAM - POČINJE KOMUNITARIZAM. Vizija - Ministar spoljnih poslova Bolivije izneo novo, optimističnije tumačenje čuvenog proročanstva Maja o kraju naše civilizacije. Korist - Bolivija će taj dan iskoristiti za zabranu popularnog pića, jer će „tada planete biti postrojene u red prvi put nakon 26.000 godina" Kad sakaš da se osvežaš, ti uzmi ono najdobro, sekoj znae „koka-kola" e toa! Najpopularnije bezalkoholno piće na svetu pije se u gotovo svakom kutku planete (ovo na početku je makedonska verzija reklame), osim na Kubi i u Severnoj Koreji, a njima će se 21. decembra 2012. pridružiti i Bolivija. Tamošnje vlasti zabraniće prodaju planetarno popularnog napitka na dan, kada je, prema kalendaru drevnih Maja predviđen kraj sveta. Zatvorili „Mekdonalds"
- Planete se postrojavaju u red prvi put nakon 26.000 godina. To predstavlja kraj kapitalizma i početak komunitarizma. 21. decembar 2012. biće kraj egoizma i podela, 21. decembar trebalo bi da bude kraj „koka-kole" - rekao je ministar spoljnih poslova te zemlje David Čokeuanka. On je objasnio da 21. decembar ove godine neće biti poslednji dan čovečanstva, već da predstavlja sudnji dan za kapitalizam, a da je „koka-kola" jedan od glavnih simbola tog sistema. Bolivijski ministar preporučio je svojim zemljacima da piju „mokočinče", bezalkoholno piće sa ukusom breskve. Bolivijci su, pre „koka-kole", još prošle godine zatvorili i restorane brze hrane „Mekdonalds". Vlasti te zemlje su prošle godine naterale taj restoran da se povuče iz Bolivije, i to nakon deset godina poslovanja. Inače, izbacivanjem „koka-kole" sa svog tržišta, Bolivija će se pridružiti Kubi i Severnoj Koreji, dvema zemljama gde je nemoguće kupiti taj osvežavajući napitak, prenosi portal Biznis insajder. Nikad u Severnoj Koreji
Iako je Kuba bila jedna od prvih zemalja u kojima je „koka-kola", pre više od jednog veka, 1906. započela svoj biznis, nakon Kubanske revolucije fabrika sa sedištem u Atlanti oterana je sa tog karipskog ostrva. Nakon uspostavljanja režima Fidela Kastra, koji je uključivao oduzimanje privatne imovine, „koka-kola" je napustila to tržište 1960. U Severnoj Koreji kompanija nikad nije ni poslovala, pa se svi proizvodi kompanije u toj državi nabavljaju isključivo preko posrednika. Doskora su na ovoj listi bili i Sudan, Iran i Burma, ali ih agencija Rojters u izveštaju od 15. juna ove godine ove tri zemlje je skinula sa liste zabranjenih.
IZVOR |