Punokrvni nastavak najbolje strategije iz 2006. godine i svakako jedne od najboljih strategija i igara ikada, ovog puta se seli baš onde gde smo to potajno priželjkivali – na Istočni front.
Promenom geografske lokacije napuštaju se i Saveznici, kao i sve zvučne bitke Zapadnog fronta, kao što su Dan D, Bitka u Ardenima ,...kojih smo se zasitili u igrama i holivudskim filmovima. Company of Heroes 2 igraču daje kontrolu nad Crvenom armijom, tražeći od njega da odbrani majku Rusiju od invazije Hitlerovih trupa, a zatim i da potisne naciste nazad u Berlin. Dobro poznata i ni malo gostoljubiva ruska klima će u samom izvođenju otvoriti potpuno novu dimenziju. Tako sneg nije samo bela tekstura na zemlji, pa će tako umnogome otežavati kretanje pešadije i mehanizacije i njihovu efikasnost na bojištu, a njegovi nanosi mogu u potpunosti da onesposobe neke jedinice, dok će drugim pružati zaklon. Zamislite situaciju u kojoj se tenk sporo probija kroz velike nanose, dok iza otvara put i pruža zaklon pešadiji i manjim vozilima.
Ako ste mislili da su Normandija i ostale velike bitke na Zapadnom frontu, neštio najgore iz Druog svetskog rata, grdno ste se prevarili. Istočni front je po intenzitetu konflikta i broju žrtava oko četiri puta veći od onogu kome su učestvovali Saveznici. Na njemu se odigrala i najveća invazija u istoriji ratovanja, poznatija kao Operacija Barbarosa. Tu je i šestomesečna bitka za Staljingrad kao najkrvavija bitka u istoriji, koja je odnela milione života, a koja je predstavljala prekretnicu u ratu i omogućila Crvenoj armiji da potisne Nemce nazad odakle su i došli i u potpunosti okrene ishod rata. Samo ova maratonska bitka je imala dovoljno događaja koji mogu biti inspiraciju za celu kampanju novog CoH-a, a jedan takav je i hrabrost i istrajnost šačice ruskih vojnika koji su se iz razorenog hotele odupirali neprijatelju puna dva meseca.